Amfiteatr w Kołobrzegu przyciąga tłumy ludzi

Amfiteatr w Kołobrzegu przyciąga tłumy ludzi

Wraz z nastaniem cieplejszych wiosennych oraz letnich dni, coraz większym zainteresowaniem cieszą się wydarzenia na świeżym powietrzu. Wybieramy takie formy rozrywki, które pozwolą nam spędzić czas poza domem i cieszyć się piękną pogodą. Jeśli połączyć ją z dostępnymi atrakcjami, mamy idealną receptę na udane popołudnie, czy też weekend. Jedną z propozycji jest wybranie się do amfiteatru w Kołobrzegu, na którego deskach występuje w ciągu roku wiele znanych zespołów. Warto jednak zaplanować to z większym wyprzedzeniem, gdyż bilety na takie wydarzenia dość szybko się wyprzedają.

Jak wygląda amfiteatr

Sam amfiteatr przyciąga wiele osób swoim wyglądem i atmosferą jaka w nim panuje. Znajdująca się na środku scena pozwala na występy dość dużych grup muzycznych, czy też innych. Jest ona zadaszona, dlatego artyści mogą na niej występować nawet przy niesprzyjającej pogodzie. Ta może być jednak sporym wyzwaniem dla słuchaczy, gdyż cały amfiteatr, jak sama nazwa wskazuje, nie jest zadaszony. Składające się na niego kamienne płyty pozwalają usiąść na kilku wysokościach, tak aby bez problemu obserwować rozgrywające się na scenie wydarzenia, jednak nie chroni nas przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Właśnie dlatego koncerty oraz inne wydarzenia są planowane w amfiteatrze jedynie wiosną oraz latem.

Wydarzenia w amfiteatrze

Aby być na bieżąco z wydarzeniami jakie będą miały miejsce w mieście, warto przeglądać lokalne portale internetowe. Dzięki temu z dużym wyprzedzeniem będziemy wiedzieli co będzie się działo w samym amfiteatrze, jak i w innych miejscach na mapie Kołobrzegu. Są to zazwyczaj różnego rodzaju koncerty, zarówno tych znanych, jak i mniej znanych lokalnych zespołów muzycznych. Poza tym, czasami odbywają się tutaj skecze różnych kabaretów, a także inne wydarzenia kulturalne. Wśród nich znajdziemy wiele propozycji dla dorosłych, ale także od czasu do czasu pojawiają się ciekawe wydarzenia dla tych najmłodszych mieszkańców miasta.