Anna Mieczkowska utrzymuje stanowisko prezydenta Kołobrzegu, wygrywając drugą kadencję w pierwszej turze wyborów

Anna Mieczkowska utrzymuje stanowisko prezydenta Kołobrzegu, wygrywając drugą kadencję w pierwszej turze wyborów

Anna Mieczkowska niezwykle przekonująco triumfuje w wyborach do urzędu prezydenta Kołobrzegu. Zgodnie z jeszcze niepotwierdzonymi oficjalnie danymi, udało jej się uzyskać aż 65 proc. głosów, pokonując tym samym dwóch innych kandydatów – Czesława Hoca oraz Jacka Woźniaka.

Podkreśla, że kluczowym elementem jej zwycięstwa była intensywna praca w ciągu ostatniej kadencji. Mówi: „Udowodniliśmy już podczas mojej pierwszej kadencji, że zasłużyliśmy na zaufanie wyborców. Udało nam się wypełnić ponad 90 proc. naszego programu. Zrealizowaliśmy wiele znakomitych inicjatyw skierowanych do naszych mieszkańców; zarówno tych o charakterze inwestycyjnym, jak i tzw. miejskich. Nie zamierzam ich teraz wymieniać, bo już wcześniej mówiłam o nich wiele razy. Teraz udowodniliśmy, że doskonale rozumiemy potrzeby mieszkańców i przygotowaliśmy program dostosowany do tych potrzeb – planujemy zacząć jego realizację już jutro” – deklaruje.

W tych wyborach po raz pierwszy prezydenta Kołobrzegu wybrano już w pierwszej turze. W poprzednim wyścigu o to stanowisko, Anna Mieczkowska zwyciężyła dopiero w drugiej turze, pokonując wówczas Jacka Woźniaka.