Atmosfera świąteczna zapanowała w Kołobrzegu: miejska choinka przed ratuszem rozświetla miasto

Atmosfera świąteczna zapanowała w Kołobrzegu: miejska choinka przed ratuszem rozświetla miasto

W Kołobrzegu znakomitym punktem orientacyjnym na to, że zbliżają się święta, jest moment kiedy przed budynkiem ratusza pojawia się miejska choinka. Mieszkańcy i turyści mogą już podziwiać ten świąteczny symbol, dodający uroku całemu miastu.

Co roku, w Dzień Świętego Mikołaja, na dziedzińcu ratusza ma miejsce oficjalne rozświetlenie światełek na choince miejskiej. To już stało się lokalną tradycją. Jak co roku, drzewko jest sztuczne, ale konstrukcja na ten rok różni się od tych, które były stawiane w poprzednich latach podczas Bożego Narodzenia.

Impresyjne drzewko ma ponad 10 metrów wysokości i jest ozdobione kilkunastoma tysiącami ledowych lampek, które tworzą niepowtarzalny, świąteczny klimat. Jest to wspaniały widok dla zarówno mieszkańców jak i przyjezdnych turystów.

– Jest jak z bajki! – Ma swój niepowtarzalny urok. – Elegancka, filmuję ją z każdej strony. – Fantastycznie się prezentuje. – Byłam tu w zeszłym roku, zawsze jest pięknie – tak choinkę oceniają mieszkańcy i turyści.

Równocześnie z momentem rozświetlenia choinki przed ratuszem, rozpoczyna się Mikołajkowy Festyn. To wydarzenie potrwa do najbliższej niedzieli, dając mieszkańcom i turystom wiele powodów do świętowania.