Budżet Gminy Kołobrzeg na 2023 rok uchwalony

Budżet Gminy Kołobrzeg na 2023 rok uchwalony

W środę (18 stycznia) odbyła się 50. Sesja Rady Gminy Kołobrzeg, którą zaplanowano w Centrum Turystyki i Rekreacji Wodnej w Dźwirzynie. Najważniejszym omawianym na spotkaniu punktem było uchwalenie budżetu gminy na 2023 rok. 

W trakcie środowej Sesji Rady Gminy omówiono najważniejsze informacje wpływające na rozwój terenu, jak również dotyczące wsparcia miasta Kołobrzeg. Poinformowano również m.in. o wyłączeniu oświetlenia w Dźwirzynie, planowanych inwestycjach oraz pomyślnej realizacji dystrybucji węgla. Ponadto przyjęto także uchwały, w tym w sprawie przyznania pomocy finansowej dla Powiatu Kołobrzeskiego. 

Najważniejszym punktem sesji było jednak uchwalenie budżetu na 2023 rok. Omawiano m.in. zaplanowane przychody i wydatki gminy. Zdecydowano również o przeznaczeniu na inwestycje blisko 34 mln zł, z czego większą część na inwestycje drogowe. 

Jak podaje gmina Kołobrzeg, po przyjęciu budżetu przez radnych nastąpiła przerwa w obradach, po której podpisano umowę na budowę ścieżki rowerowej w Rościęcinie.