Co zwiedzić w Kołobrzegu i okolicach

Co zwiedzić w Kołobrzegu i okolicach

Kołobrzeg to jedno z miejsc, które jest oblegane w sezonie, natomiast dość puste poza nim. Niezależnie od tego czy wybieramy się do tego miasta latem, czy tez w innej porze roku, warto poświęcić czas nie tylko na spacer, czy leżenie na plaży, ale również na zobaczenie ciekawych miejsc w samym mieście i w okolicach. W sezonie może nam to pomóc uniknąć tłumów ludzi na plaży, zaś poza nim tym bardziej będziemy mogli w spokoju podziwiać ciekawsze miejsca. Przyjrzyjmy się niektórym z nich, które warto odwiedzić.

Miejsca warte uwagi

Jednym z ciekawszych obiektów, które warto zobaczyć jest z pewnością latarnia morska w Kołobrzegu. Poza samym ciekawym wyglądem, możemy także podziwiać widok z góry latarni. W tym celu musimy wspiąć się po schodach na samą górę, jednak piękny widok jaki rozciąga się z tego punktu widokowego z pewnością wynagrodzi nam ten trud. Inny ciekawy punkt to molo oraz promenada, których chyba nie da się nie odwiedzić będąc w Kołobrzegu. Aby jednak w pełni nacieszyć się tymi miejscami warto wybrać się tam po sezonie, kiedy nie ma tam aż tak wielu spacerowiczów. Ciekawym elementem miasta są też rzeźby mew, które są dość nietypowe. Możemy podziwiać je w alei nadmorskiej, na molo, a także w innych lokalizacjach.

Inne ciekawe miejsca

Jeśli chodzi o nieco historii warto odwiedzić kamienicę kupiecką, która znajduje się w mieście. Jest to jeden ze starszych budynków i pięknie prezentuje się zarówno w rzeczywistości, jak i na zdjęciach. Poza tym, warto wejść na ulicę Dubois nazywaną Złotą Uliczką. Ma ona swój wyjątkowy urok i z pewnością spacer po niej będzie należał do przyjemności. Inną ciekawą atrakcją jest przepłynięcie statkiem po Kołobrzegu. Najpierw płynie się rzeką, jednak później statek wypływa na otwarte morze, co z pewnością jest ciekawym przeżyciem. Ponadto, statki są stylizowane na dawniejsze łodzie jakimi pływano kilkadziesiąt lub kilkaset lat temu. Jest to ciekawe przeżycie, a poza tym ukazuje ono miasto z nieco innej strony. To oczywiście tylko niektóre z miejsc i atrakcji, które warto odwiedzić, jednak już one pokazują, że w Kołobrzegu jest co robić.