Deszcz i burze nie psują początku wakacji mieszkańcom i turystom w Kołobrzegu

Deszcz i burze nie psują początku wakacji mieszkańcom i turystom w Kołobrzegu

Nieodłącznym elementem tego sobotniego dnia w naszej okolicy jest pesymistyczna, deszczowa aura. Z całą pewnością taka pogoda na początku sezonu wakacyjnego nie była wymarzeniem dla lokalnych mieszkańców oraz odwiedzających Kołobrzeg turystów. Wszakże, mimo pochmurności, miłośnicy spacerów nie zrażali się takim warunkami.

Chociaż opadom towarzyszyła chłodna atmosfera, zarówno rezydenci jak i przyjezdni, uzbrojeni w kurtki przeciwdeszczowe oraz parasolki, z zapałem przechadzali się po kołobrzeskim molo oraz popularnym deptaku. Nieprzyjemna pogoda nie była dla nich przeszkodą, a podobne warunki mają utrzymać się w najbliższych godzinach.

Dodatkowo, w koszalińskim regionie zostało wydane ostrzeżenie o zbliżających się burzach z silnym deszczem. Informacje prasowe Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej sugerują, że możemy spodziewać się burz, które miejscami będą przeplatać się z intensywnymi opadami deszczu do 20 mm oraz porywami wiatru dochodzącymi do 85 km/h. Możliwe są także lokalne opady gradu.