Jak zaoszczędzić na noclegu nad morzem

Jak zaoszczędzić na noclegu nad morzem

Ceny noclegów w turystycznych miejscach mogą być naprawdę wysokie. Jeżeli wybieramy się na wakacje do jednej z takich miejscowości, być może zastanawiamy się co zrobić, aby nie wydać na nocleg wszystkich swoich oszczędności. Jest to pytanie jak najbardziej na miejscu, szczególnie przy wciąż rosnących cenach wszelkiego rodzaju produktów i usług. Istnieją na szczęście sprawdzone sposoby na to jak zaoszczędzić na noclegu. Jedne zapewnią nam bardziej, inne mniej komfortowe warunki, jednak jedno jest pewne – z takimi noclegami jak te wymienione poniżej, na pewno uda nam się sporo zaoszczędzić.

Nocleg na campingu

Jedną z propozycji na nocleg nad morzem jest camping. W większości campingów będziemy mieli do dyspozycji domki holenderskie, czy też tradycyjne domki letniskowe. Poza tym, sporo campingów oferuje możliwość wypożyczenia przyczepy campingowej z dodatkowym dostawianym namiotem przed wejściem. Koszt będzie się wahał od miejsca, dlatego też warto wybierać obiekty położone z dala od centrów miast, czy też w ogóle z dala od miejscowości turystycznych. Takie miejsca nieco na uboczu pozwolą nam się cieszyć spokojnym noclegiem, bez hałasów, nawet za 30-40 złotych od osoby. Poza tym, możemy przyjechać z własnym namiotem, który rozstawimy na takim polu campingowym, warto jednak na początek sprawdzić, czy aby na pewno będzie to opłacalne.

Nocleg na dziko

Inna propozycja to nocleg na dziko. Wybór jest tutaj dosyć spory, jednak musimy pamiętać o kilku istotnych czynnikach. Jeżeli chcemy nocować na dziko w namiocie, warto upewnić się czy w danym miejscu jest to dozwolone. Na pewno nie możemy rozstawić się z namiotem w parku narodowym, czy innym miejscu, które jest pod specjalną ochroną lub nadzorem. Inna możliwość to spanie na plaży. Co prawda w Polsce nie pozostało już wiele dzikich plaż, jednak jest możliwe znalezienie jednej z nich. W takim przypadku wystarczy nam jedynie śpiwór i możemy przez cały późny wieczór przed zaśnięciem podziwiać niezliczone mnóstwo gwiazd na niebie. Możemy również zdecydować się na nocleg na hamaku w lesie, jednak warto pamiętać, aby nie rozkładać się blisko szlaków prowadzących na plażę, gdyż nasz wypoczynek może być zakłócony hałasami przechodniów.