Jak znaleźć dobrą pracę wakacyjną

Jak znaleźć dobrą pracę wakacyjną

Wiele osób, które w tym roku kończą szkołę średnią, poszukują pracy wakacyjnej. Dłuższe wakacje, które wiążą się z szybszym zakończeniem roku szkolnego, sprzyjają podjęciu tego rodzaju pracy. Poza tym, aplikując na studia, rozpoczniemy naukę dopiero w październiku, dlatego też razem mamy 4 miesiące wakacji lub nieco więcej. Jeżeli wykorzystamy 2 lub 3 z nich na pracę sezonową, pozostanie nam jeszcze sporo wolnego czasu. Poza tym, jeżeli zdecydujemy się na pracę w jednym z turystycznych miejsc, będziemy mogli cieszyć się przyjemnie spędzonym wolnym czasem, chociaż musimy zdawać sobie sprawę, że nie będzie go zbyt wiele.

Jak wygląda praca wakacyjna

Wiele młodych osób szuka pracy właśnie w takich turystycznych i znanych miejscach. Jest ona oferowana między innymi w restauracjach, barach, czy innych punktach z jedzeniem. Bardzo często poszukiwane są osoby do pracy w budkach z lodami, czy też fast foodami. Poza tym, latem na wybrzeżu oraz w górach ustawia się wiele food trucków, a ich właściciele również poszukują osób do pracy. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że jest to praca dość obciążająca. Choć na pierwszy rzut oka może wydawać się lekka, to tak naprawdę w sezonie ustawiają się duże kolejki, które sprawiają, że osoby pracujące w takich punktach nie mają chwili wytchnienia. Poza tym praca ta jest zazwyczaj dłuższa niż standardowe 8 godzin dziennie. Decydując się na taki rodzaj zatrudnienia warto więc przyjrzeć się dobrze jej warunkom. Poza tym, niektóre firmy oferują swoim pracownikom zakwaterowanie, ale w innych przypadkach będziemy musieli sami o nie zadbać.

Wakacje połączone z pracą

Jeżeli chcemy połączyć wakacje oraz pracę, musimy przed podjęciem konkretnego zatrudnienia upewnić się, że będziemy mieli czas dla siebie. Trzeba przy tym pamiętać, że restauracje, hotele i inne miejsca oferujące pracę sezonową pracują 7 dni w tygodniu bez wyjątków. Może się więc zdarzyć, że jedyne dni wolne wypadną nam w tygodniu, a nie w weekend. Innym pomysłem może być praca przez 2-3 tygodnie bez wolnych dni, jednak nie zawsze pracodawcy zgadzają się na zatrudnienie pracowników na tak krótki okres, szczególnie że często potrzeba również czasu na ich przeszkolenie. Kiedy dostaniemy już plan pracy możemy zaplanować sobie wolne dni lub poranki/wieczory na zwiedzanie najbliższej okolicy lub na spacer po górach czy kąpiel w morzu.