Kobieta zgubiła się na spacerze. Po pomoc zadzwoniła do Niemiec

Kobieta zgubiła się na spacerze. Po pomoc zadzwoniła do Niemiec

Starsze osoby są szczególnie narażone na niebezpieczeństwo polegające na możliwości zgubienia się podczas spaceru. Taka sytuacja zdarzyła się w przypadku jednej z mieszkanek Kołobrzegu, która nie potrafiła znaleźć drogi powrotnej do domu. Chcąc uzyskać pomoc, kobieta dodzwoniła się do naszych zachodnich sąsiadów.

W godzinach popołudniowych jedna z kuracjuszek hotelu Arka postanowiła udać się na spacer do lasu. W pewnym momencie jednak zabłądziła i nie była w stanie odnaleźć drogi powrotnej. 80-letnia kobieta to obywatelka Niemiec, która w celu uzyskania pomocy zadzwoniła do swoich znajomych z tego kraju.

Poszukiwania zakrojone na szeroką skalę

Odbiorcy telefonu skontaktowali się z polskimi służbami, dzięki czemu te udały się na poszukiwania. Do akcji wkroczyły wszystkie dostępne patrole z kołobrzeskiej policji, a także z innych miejscowości. Dodatkowo niezbędne było zaangażowanie Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej z Kołobrzegu i kilku zastępów Ochotniczej Straży Pożarnej.

Mając na uwadze fakt, że seniorka zgubiła się w lesie w Podczelu jest sporych rozmiarów, tak szeroki zakres pomocy był niezbędny. Poszukiwania trwały około godziny i polegały na przeczesaniu wszystkich możliwych terenów, na których 80-latka mogła się zgubić.

Kobieta została odnaleziona i odstawiona do swojego hotelu

Po odwiedzeniu szerokich połaci plaży, wydm i lasu ratownikom z Grupy Poszukiwawczej udało się odnaleźć 80-letnią kuracjuszkę. Kobieta była zziębnięta, dlatego ratownicy opatulili ją kocem termicznym i przetransportowano do swojego ambulansu.

Ratownicy w ten sposób przeprowadzili niezbędne badania wszystkich podstawowych parametrów życiowych. Kiedy okazało się, że wszystko jest w porządku, kobieta została odstawiona do hotelu. Akcja poszukiwawcza zakończyła się tym samym sukcesem.