Kolejowy dramat pod Chodzieżą: ciężarówka zderzyła się z pociągiem

Kolejowy dramat pod Chodzieżą: ciężarówka zderzyła się z pociągiem

Niezabezpieczony przejazd kolejowy w pobliżu Chodzieży był miejscem tragicznego zdarzenia. Ciężarówka niespodziewanie wjechała na tor, tuż przed nadjeżdżającym pociągiem regionalnym relacji Kołobrzeg – Poznań. W wyniku tego zdarzenia życie stracił jeden pracownik kolei, który miał za zadanie monitorować pracę konduktorów.

Do dramatycznego incydentu doszło w okolicach Budzynia w Wielkopolsce, około 8.10 rano. Pociąg regionalny, należący do Zachodniopomorskiego Zakładu Przewozów Regionalnych, kursował między Kołobrzegiem a Poznaniem. W momencie zdarzenia pojazdem podróżowało około 160 osób.

Dramat rozegrał się na niestrzeżonym przejeździe kolejowym, choć oznakowanym krzyżem św. Andrzeja oraz znakiem „Stop”. Ciężarówka niespodziewanie wjechała na tory, dokładnie w momencie, gdy nadjeżdżał pociąg. W efekcie doszło do wykolejenia przedniej części pociągu.

Jak informuje starsza aspirant Karolina Smardz-Dymek z chodzieskiej policji, kierujący ciężarówką nie doznał żadnych obrażeń. Dodatkowo, przeprowadzone badania wykluczyły u niego spożycie alkoholu.