Kołobrzeg kupuje grunt na nowoczesne schronisko dla zwierząt

Kołobrzeg kupuje grunt na nowoczesne schronisko dla zwierząt

Miasto Kołobrzeg bezpłatnie przejęło teren przeznaczony na budowę schroniska dla zwierząt. W czwartek odbyła się konferencja prasowa na ten temat, podczas której wzięli udział prezydent Anny Mieczkowska, Marek Gil, dyrektor Oddziału Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Koszalinie oraz reprezentanci organizacji i wolontariusze angażujący się w pomoc dla zwierząt bez domu.

Nabyta nieruchomość, położona w Rościęcinie, ma obszar 1,59 ha. Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, teren ten jest przewidziany wyłącznie pod budowę nowoczesnego schroniska dla zwierząt. Prezydent Mieczkowska zapowiedziała, że już w bieżącym kwartale zostanie ogłoszony konkurs na opracowanie projektu budowy schroniska, a jego zakończenie przewiduje się na początek nadchodzącego roku. Planowany jest również projekt drogi dojazdowej do schroniska.

Zakończono tym samym skomplikowany proces poszukiwania odpowiedniej lokalizacji dla inwestycji, której realizację z niecierpliwością oczekiwali mieszkańcy Kołobrzegu.