Kołobrzeg ponownie gościem TransPortu Literackiego: szczegóły 28. edycji

Kołobrzeg ponownie gościem TransPortu Literackiego: szczegóły 28. edycji

Po raz kolejny, miasto Kołobrzeg ma przyjemność przyjmować w swoich murach artystów z Polski i zagranicy, którzy pojawiają się na festiwalu TransPort Literacki. To już druga edycja tego wydarzenia, która odbędzie się w tym nadmorskim mieście. Zdradzamy kilka szczegółów związanych z 28. edycją tej imprezy.

TransPort Literacki to wydarzenie skierowane do wszystkich wielbicieli sztuki – od literatury, poprzez film, muzykę, grafikę aż po teatr. W minionym roku festiwal zawitał na wybrzeże morza i już za tydzień powróci ze swoją najnowszą edycją. Podczas festiwalu prawdziwą królową będzie dobra literatura.

Artur Burszta, dyrektor Biura Literackiego oraz organizator festiwalu, zdradza, że podczas tegorocznej edycji swoje premiery będą miały aż 27 tytułów. Nie zabraknie również gwiazd sceny literackiej.

– Na ten rok zaprosiliśmy prawie 70 artystek i artystów reprezentujących 10 różnych krajów – mówi Burszta. – Cieszymy się, że jednym z naszych gości będzie Kim Hyesoon, jedna z najwybitniejszych pisarek azjatyckich. To naprawdę duży zaszczyt dla nas, że twórczyni, o której coraz częściej mówi się jako o potencjalnej laureatce Nagrody Nobla, wybiera się do nas z Seulu aż do Kołobrzegu, aby zaprezentować nam poezję ze swojej książki „Autobiografia śmierci”.

W ramach programu festiwalu przewidziano niemal 150 różnorodnych punktów, a organizatorzy przygotowali dla uczestników trzy sceny. Co najważniejsze, na wszystkie spotkania wstęp jest wolny i bezpłatny.