Kołobrzeg wprowadza ograniczenia dla elektrycznych hulajnóg: strefy i parkingi na terenie miasta

Kołobrzeg wprowadza ograniczenia dla elektrycznych hulajnóg: strefy i parkingi na terenie miasta

Władze Kołobrzegu podjęły kroki mające na celu uregulowanie problemów związanych z elektrycznymi hulajnogami na ulicach miasta. Poprzez tworzenie miejsc parkingowych przeznaczonych specjalnie dla tych jednośladów, zamierzają porządkować przestrzeń miejską.

Zostało wydzielonych 49 miejsc parkingowych, dedykowanych do parkowania hulajnóg. Decyzja ta została podjęta w wyniku porozumienia między urzędem miasta a trzema operatorami oferującymi usługi wynajmu hulajnóg. Chodzi o to, by zorganizować ruch na drogach przy jednoczesnym zachowaniu dostępności tych popularnych pojazdów.

Anna Mieczkowska, prezydent Kołobrzegu, nie ukrywa, że pojawienie się hulajnóg na drogach w ostatnich latach niosło za sobą wiele problemów. Wyraziła jednak nadzieję, że nowe rozwiązania pozwolą na lepsze zarządzanie tym zagadnieniem. Jak zauważyła Mieczkowska, trudno byłoby znaleźć osobę, która nigdy nie spotkała źle zaparkowanej hulajnogi. Prezydent miasta jest optymistyczna co do skutecznej realizacji planu porządkowania parkowania i korzystania z hulajnóg.

Stworzone parkingi dla hulajnóg zlokalizowane są w dwóch strategicznych miejscach miasta, tj. w centrum oraz dzielnicy uzdrowiskowej. Jednocześnie wytyczono strefy, do których wjazd na wypożyczonej hulajnodze będzie niemożliwy. Na przykład, urządzenia automatycznie się wyłączą, jeśli użytkownik spróbuje dojechać nimi do ratusza czy na promenadę nadmorską.