Kołobrzescy strażacy otrzymali nowy wóz strażacki

Kołobrzescy strażacy otrzymali nowy wóz strażacki

Wszyscy dobrze wiedzą, jak ważna jest rola straży pożarnej w kontekście zapewnienia wszystkim mieszkańcom niezbędnego poziomu bezpieczeństwa i ochrony. W przypadku kołobrzeskich strażaków będzie to teraz nieco łatwiejsze, bowiem otrzymali oni nowy samochód ratowniczo-gaśniczy.

Alarmowe sytuacje, takie jak pożar, pojawienie się dymu czy też wyciek niebezpiecznych substancji to sytuacje, w których straż pożarna jest nieoceniona. Dzięki szybkim interwencjom strażaków możemy czuć się bezpiecznie lub też liczyć na szybką pomoc. Dzięki nowemu wozowi ratowniczo-gaśniczemu kołobrzescy strażacy będą mieli więcej możliwości w ratowaniu mieszkańców.

Istota nowego wozu strażackiego

30 listopada Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza w Kołobrzegu otrzymała nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy. Pojazd posiada między innymi funkcję cięcia, automatyczną skrzynię biegów, a także uterenowiony napęd 4×4. Wóz strażacki został zbudowany przez firmę Moto-Truck.

Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej zakupiła nowy pojazd dzięki dostępności środków Funduszy Europejskich Infrastruktura i Środowisko w ramach programu „Usprawnienie systemu ratownictwa w transporcie kolejowym – etap I”. Głównym jego celem jest doprowadzenie do optymalnej efektywności prowadzenia akcji ratowniczych w transporcie kolejowym przez PSP w całym kraju.

Niezwykle nowoczesny pojazd

Nowy pojazd kołobrzeskich strażaków został wyposażony między innymi w urządzenie gasząco-tnące Cold Cut COBRA C360, system piany sprężonej, sześć aparatów powietrznych z maskami, a także sygnalizator bezruchu. Dodatkowo strażacy będą mieli do dyspozycji zestaw narzędzi hydraulicznych, hydrauliczny wyważacz do drzwi czy też piłę tarczową do betonu i stali.

Oddany do dyspozycji kołobrzeskich strażaków pojazd zostanie przeznaczony do użytku od razu. Zastąpi on dotychczasowy, 12-letni średni samochód ratowniczo-gaśniczy GBA 2,5/24 marki Renault. W ten sposób nie tylko zostanie zwiększone bezpieczeństwo samych strażaków, ale także pozwoli on wykonywać więcej skomplikowanych operacji.