Kołobrzeska policja miała pracowity weekend. Zatrzymano kilku nietrzeźwych kierowców

Kołobrzeska policja miała pracowity weekend. Zatrzymano kilku nietrzeźwych kierowców

W ostatni weekend kołobrzescy policjanci mieli sporo pracy. Tylko w sobotę i niedzielę funkcjonariusze zatrzymali czterech nietrzeźwych kierowców. Wśród nich znaleźli się kierujący, którzy posiadali środki odurzające, prowadzili pojazd pomimo zakazu, a także poszukiwany mężczyzna.

Policjanci z całej Polski bardzo często apelują do kierowców, aby nie wsiadali za kółko po spożyciu alkoholu. Mimo to tego typu wykroczenia zdarzają się w dalszym ciągu bardzo często. Brak wyobraźni niekiedy prowadzi do tragicznych w skutkach wypadków. W ostatni weekend w Kołobrzegu na szczęście ich nie było, jednak czterech kierowców nie zastosowało się do apeli.

Bohaterskie zachowanie obywateli

Jedna z interwencji funkcjonariuszy dotyczyła zatrzymania dwóch kierujących w wieku 44 i 30 lat. Podczas rutynowej kontroli trzeźwości pierwszy z kierowców ,,wydmuchał” prawie promil alkoholu w organizmie, natomiast w przypadku drugiego była to wartość o połowę niższa.

Do kolejnych zatrzymań nietrzeźwych kierowców doszło po zgłoszeniach innych osób. Pierwsze z nich dotyczyło 43-letniego mężczyzny, który zatrzymał się na stacji paliw i chciał zbiec. Na szczęście jego zachowanie zarejestrowała kamera monitoringu. Drugi nietrzeźwy kierujący został zatrzymany przez funkcjonariuszy prewencji. Świadkowe zabrali i uniemożliwili dalszą jazdę. Jak się okazało, obaj mieli w organizmie po 2 promile alkoholu, na podstawie czego zostali zatrzymali.

Zatrzymano poszukiwanego i posiadacza zabronionych substancji

Do aresztu trafiło również dwóch kolejnych mężczyzn w wieku 32 i 23 lata. Pierwszy z nich przekroczył dopuszczalną w danym miejscu prędkość o 20 km/h. W trakcie kontroli udało się ustalić, że jest to mężczyzna, który był poszukiwany w związku z koniecznością odbycia kary sześciu miesięcy pozbawienia wolności.

Młodszy z kierujących również dopuścił się złamania przepisów. 23-latek jechał samochodem pomimo posiadania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, a ponadto miał przy sobie zabronione substancje.