Na ratunek psom ze schroniska w Białogardzie

Na ratunek psom ze schroniska w Białogardzie

Schroniska są z założenia miejscami gdzie zwierzęta mogą znaleźć tymczasowy bezpieczny azyl. Trafiają tam najczęściej bezdomne psy i koty, a także zwierzęta, które są maltretowane przez swoich właścicieli. Jak się okazuje, nie każde schronisko jest jednak godne zaufania, co potwierdzają ostatnie wydarzenia w schronisku Animals w Białogardzie. Kilka dni temu na oficjalnym profilu internetowym wspomnianego schroniska ukazał się film, w którym pokazano jak właściciel schroniska znęca się nad jednym z przygarniętych psów. Pod pozorem tresury mężczyzna bił psa oraz groził, że go zabije. Nie wiadomo kto zamieścił nagranie, być może jeden z pracowników, który nie mógł znieść takiego traktowania zwierząt. Co prawda, nagranie szybko zniknęło z sieci, jednak sporo osób zdążyło je obejrzeć. Udało się także zabezpieczyć kopię filmu, dzięki szybkim działaniom podjętym przez Fundację „Ogon do Góry”.

Pomoc dla zwierząt ze schroniska

Niezwłocznie po wyjściu na jaw zdarzenia ukazanego na nagraniu, zapadła decyzja o przeniesieniu psów do innego schroniska. Swoją pomoc zaoferowały 3 pobliskie schroniska, w tym kołobrzeskie schronisko Reks. Ogółem przeniesiono 50 psów, które mogą mieć teraz nadzieję na lepsze traktowanie. Zachęcamy więc mieszkańców Kołobrzegu oraz okolic do adopcji, zwierzaki bowiem pilnie potrzebują nowego domu. Schronisko nie jest w stanie pomieścić dużo więcej psów, dlatego też liczymy na wsparcie osób, które myślą o przygarnięciu jednego z nich.

Kara dla właściciela schroniska Animals

Właściciel schroniska Animals, którego dane nie zostały ujawnione, usłyszał już zarzuty. Został on doprowadzony do prokuratury, a postępowanie w jego sprawie ciągle jeszcze trwa i czeka na decyzję o konkretnej karze. Jeżeli zaś chodzi o schronisko Animals na razie jest ono zamknięte i nie wiadomo jaki los czeka je w przyszłości. Być może doczeka się nowego, bardziej odpowiedzialnego właściciela, któremu naprawdę zależy na dobru zwierząt. Jeżeli wiesz o podobnej sytuacji nie wahaj się zgłosić jej na policję lub do odpowiednich służb, tak aby zwierzętom mogły zostać zapewnione odpowiednie warunki życia.

Jeden komentarz o “Na ratunek psom ze schroniska w Białogardzie

  1. Mam nadzieję, że jest to śladowy przypadek złego traktowania psów w schronisku. Schronisku powinno być absolutnie bezpiecznym miejscem dla psiaków.

Comments are closed.