Najstarszy zabytek w Kołobrzegu przejdzie remont 

Najstarszy zabytek w Kołobrzegu przejdzie remont 

Przeprowadzenie już czwartego przetargu, pozwoliło wyłonić wykonawcę remontu najstarszego zabytku w Kołobrzegu. Podpisano umowę na pierwszy etap prac dotyczący XIV wiecznej baszty lontowej. 

Renowacja baszty lontowej to ważna inwestycja, która ma pomóc w uratowaniu budynku przed całkowitą ruiną. Miasto po wykupieniu jej od prywatnej osoby w 2019 roku starało się rozpocząć pracę i przygotowania planu działania. Jak się niestety okazało, składane przez firmy oferty na przeprowadzonych przetargach znacznie przekraczały zaplanowaną na inwestycję kwotę. Miasto przeznaczyć miało bowiem na remont budynku baszty maksymalnie milion złotych. 

Organizowane trzy przetargi dotyczące remontu baszty, nie przynosiły zamierzonych efektów. Udało się jednak za czwartym razem, wyłaniając przy tym kołobrzeskie konsorcjum firm: SKITECH Jakub Skibiński, WS Sp.z.o.o oraz WP Werma Paweł. Podpisana umowa zakłada, że wylicytowana kwota przetargu to i tak ponad milion złotych. Ponadto, aby zmieścić się w zaplanowanym budżecie miasto zmniejszyło zakres prac, który ma być wykonany w pierwszym etapie renowacji baszty lontowej z XIV wieku.