Nowo powstałe stowarzyszenia i komitety wyborcze gotowe do zmagań w zbliżających się wyborach do Rady Powiatu Kołobrzeskiego

Nowo powstałe stowarzyszenia i komitety wyborcze gotowe do zmagań w zbliżających się wyborach do Rady Powiatu Kołobrzeskiego

Na ulicach miasta od kilku dni można dostrzec banery informacyjne dotyczące nowo utworzonego stowarzyszenia pod nazwą „Twój Powiat”. Zostało ono zarejestrowane w czwartek jako komitet wyborczy wyborców, a jego działalność jest ściśle związana z obecnym starostą Tomaszem Tamborskim.

W nadchodzących wyborach pojawi się jeszcze jeden komitet wyborczy wyborców: Wspólnota Samorządowa Powiatu Kołobrzeskiego. Jego lider, Jacek Kuś, zapewnia, że ostatnie kroki związane z finalizacją list są już na ukończeniu i w połowie następnego tygodnia planowane jest zarejestrowanie tego komitetu. Następnie kandydaci będą gromadzić podpisy poparcia, które muszą zostać zgłoszone na początku marca. Zarówno Kuś, jak i Tamborski, zdają sobie sprawę, że na przygotowania pozostało niewiele czasu i że będzie to krótka, ale niekonwencjonalna kampania wyborcza, która rozpocznie się na wiosnę.

Wyjątkowość tych wyborów do Rady Powiatu Kołobrzeskiego podkreśla także fakt, że w zmaganiach udział wezmą również dwa komitety partii politycznych. Jednym z nich jest KW Platforma Obywatelska RP. Jak przekazuje Anna Bańkowska, kierująca powiatowymi strukturami PO, kandydaci do rady powiatu będą startować z komitetu ogólnopolskiego i wszystko jest już odpowiednio przygotowane. Więcej informacji na temat kandydatów PO na pewno pojawi się, gdy kampania wyborcza nabierze tempa.

Podobne deklaracje składa Maciej Bejnarowicz, lider Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do rady powiatu. Zaskakująco, nie zamierza on ubiegać się o mandat w radzie miasta. Zaznacza jednak, że PiS ma silną pozycję w tych wyborach i może liczyć na znaczny wpływ na kształtowanie nowych struktur władz powiatowych.

Wybory odbędą się 7 kwietnia. Głosować będziemy na 19 osób z 4 okręgów wyborczych, które będą ubiegać się o miejsce w Radzie Powiatu Kołobrzeskiego.