Otwarcie nowych biur paszportowych w Stargardzie i Kołobrzegu

Otwarcie nowych biur paszportowych w Stargardzie i Kołobrzegu

W dniu 6 października, piątek, mieszkańcy Stargardu i Kołobrzegu mieli powody do radości. W obu miastach nastąpiło otwarcie długo oczekiwanych biur paszportowych.

Stargardzkie biuro powróciło do swojej lokalizacji po dwudziestu latach przerwy i będzie funkcjonować w starostwie przy ulicy Skarbowej. Biuro będzie otwarte dla klientów w każdy poniedziałek i środę od 8 rano do 15, natomiast w piątki usługi będą dostępne do godziny 13.

W piątek, już od wczesnych godzin porannych, pod starostwem w Stargardzie zgromadziła się liczna grupa oczekujących. Pierwszą obsłużoną klientką była Agnieszka Słowińska.

Agnieszka Słowińska, z entuzjazmem przyjęła te wiadomości mówiąc: „Planowałam wyjechać do Łobza aby złożyć wniosek o paszport, ale gdy zobaczyłam informacje o otwarciu biura w Stargardzie w internecie w czwartek, zmieniłam plany.” Dodała również, że aby być pierwszą w kolejce, wstała wcześnie i była na miejscu zanim zegar wybił godzinę szóstą.

Ze szczególnym uznaniem pierwsze klientki biura, Agnieszka Słowińska i Alicja Motyl, zostały obdarowane prezentami od starosty i wojewody zachodniopomorskiego.

Mieszkańcy Stargardu z ulgą przyjęli te wiadomości. Jeden z nich, pan Witold, skomentował: „To skandal, że trzecie co do wielkości miasto w województwie przez dwadzieścia lat nie miało swojego biura paszportowego. Takie miejsce powinno zostać otwarte tutaj znacznie wcześniej, zamiast zmuszać mieszkańców do podróżowania do innych miast.”