Pierwsza lodówka społeczna w Kołobrzegu

Pierwsza lodówka społeczna w Kołobrzegu

W powiecie i samym Kołobrzegu powstała pierwsza inicjatywa tego rodzaju – lodówka społeczna. Urządzenie zostało zamontowane przy Hotelu Centrum na ulicy Jana Pawła II. Podczas konferencji prasowej starosta Tomasz Tamborski podziękował Aleksandrze Pęcak oraz hotelom, które już dziś zapełniły lodówkę i zadeklarowały swoje wsparcie. 

Jak działa ta lodówka? Każdy może dostarczyć do niej produkty produkty spożywcze. Organizatorzy akcji liczą na udział hoteli, ośrodków, ale także mieszkańców, którzy nie chcą marnować jedzenia.

Celem lodówki społecznej jest pomoc potrzebującym. To miejsce ma służyć osobom, które naprawdę potrzebują posiłku. – powiedziała Aleksandra Pęcak, pomysłodawczyni inicjatywy. – Zaoferowałam swoją pomoc i będziemy tutaj codziennie, dbając o porządek w lodówce oraz wokół niej, przy wsparciu mojej mamy – dodała Pani Ola. Lodówka jest monitorowana przez system kamer. Mamy nadzieję, że inicjatywa spotka się z pozytywnym odzewem i uda się uniknąć aktów wandalizmu. Istnieje możliwość utworzenia takiego drugiego punktu przy ulicy Gryfitów. Wszystko zależy jednak od tego, jak projekt zostanie przyjęty na ulicy Jana Pawła.