Popularne kierunki na wakacje

Popularne kierunki na wakacje

Wakacje to okres, na który czeka wielu z nas. Wyczekują ich zarówno uczniowie, którzy chcą odpocząć od nauki, jak i osoby dorosłe, które chcą nieco odpocząć od pracy. Zastanawiamy się jaki kierunek wyjazdu wybrać, tak aby każdy członek rodziny był usatysfakcjonowany. Obecnie bierzemy też pod uwagę inflację oraz dość wysokie ceny niemal wszystkiego i niejeden decyduje się na stosunkowo tanie opcje. Nie chodzi tutaj jednak o pozostanie w kraju, gdyż w wielu przypadkach okazuje się, że wakacje w Polsce będą nas kosztować tyle samo, a nawet więcej niż wakacje zagraniczne. Jakie są więc najpopularniejsze tegoroczne kierunki?

Bułgaria – tanio i przyjemnie

Jednym z hitów już od kilku lat jest Bułgaria. W tym roku cieszy się ona największą popularnością, gdyż to właśnie tutaj spędzimy najtańsze a zarazem bardzo przyjemne wakacje. Możemy wybrać bardzo turystyczne kurorty takie jak na przykład Słoneczny Brzeg, czy Złote Piaski lub wybrać się do rzadziej odwiedzanych miejsc. W tym ostatnim przypadku najlepiej jeśli dysponujemy własnym środkiem transportu. Ceny w mniej turystycznych miejscach będą odpowiednio niższe, jednak nie znajdziemy tam tak wielu atrakcji jak we wspomnianych wyżej miejscowościach. Jeśli chodzi o koszty, to zarówno wynajem pokoju w pensjonacie, czy apartamentu w jednym z kompleksów, jak i jedzenie w restauracjach będą stosunkowo tańsze niż w podobnych miejscach w Polsce.

Inne kierunki

Na Bułgarii jednak lista możliwości się nie kończy. Możemy postawić również na inne kraje, a do najpopularniejszych należą między innymi Grecja, Hiszpania oraz Turcja. Szczególnie w Turcji możemy znaleźć dość korzystne oferty, które nie będą odbiegały cenowo od wakacji w Polsce. W zależności od tego jakiego standardu oczekujemy, również Grecja w niektórych miejscach i datach ma do zaoferowania przystępne oferty. W Hiszpanii będzie nieco drożej, choć tutaj również wiele zależy od regionu. Tak czy inaczej, jeżeli poszukamy dobrych okazji, z pewnością spędzimy wakacje w jednym z pięknych miejsc położonych na terenie jednego ze wspomnianych krajów.