Przebudowa ulicy Bolesława Krzywoustego w Kołobrzegu: zamknięcie drogi i plany poszerzenia

Przebudowa ulicy Bolesława Krzywoustego w Kołobrzegu: zamknięcie drogi i plany poszerzenia

W mieście Kołobrzeg nadchodzi czas wielkich zmian infrastrukturalnych. Wszystko grzmi o tym, że kluczowy półkilometrowy fragment ulicy Bolesława Krzywoustego wkrótce przejdzie gruntowną metamorfozę. Niestety, mieszkańcy mogą odczuć pewne niedogodności, ponieważ ta część miasta zostanie całkowicie wyłączona z ruchu – zarówno dla pojazdów, jak i dla pieszych. Zamknięcie obejmie obszar od skrzyżowania z ulicą Gryfitów aż do ronda Patana. Kierowcy będą musieli skorzystać z trasy objazdowej prowadzącej obwodnicą, natomiast osoby poruszające się na piechotę lub na rowerach nie otrzymają alternatywnych dróg przejścia.

Za zamknięciem tej części miasta stoi plan budowy nowego mostu nad strumieniem Stramniczka. Istniejący most zostanie zdemontowany, a następnie na jego miejscu wyrosną fundamenty nowej konstrukcji. Ze względu na specyficzne warunki gruntowe, nowy obiekt będzie oparty na palach.

Cała inwestycja zakłada szereg ulepszeń na omawianym odcinku ulicy Bolesława Krzywoustego. Planowane są dwa pasy ruchu w każdym kierunku, a na skrzyżowaniu z ulicą Gryfitów powstanie nowe rondo. Projekt przewiduje również modernizację oświetlenia oraz budowę ścieżek dla pieszych i rowerzystów.

Ograniczenia będą obowiązywały początkowo od 1 listopada. Już teraz na tym odcinku wprowadzono ograniczenie prędkości do 40 km/h i zwężono pas ruchu. Koszt całej inwestycji, finansowanej ze środków własnych samorządu województwa zachodniopomorskiego, wyniesie 14,5 mln zł, a jej zakończenie planowane jest na maj 2024 roku.