Przejście dla pieszych na Szczecińskiej będzie modernizowane

Przejście dla pieszych na Szczecińskiej będzie modernizowane

W ostatni poniedziałek w Zieleniewie odbyła się konferencja prasowa, podczas której zapowiedziano przeprowadzenie prac modernizacyjnych na przejściu dla pieszych przy ulicy Szczecińskiej. Jeszcze w październiku miejsce to ma zostać wzbogacone o sygnalizację świetlną.

Na specjalnie zwołanej konferencji prasowej pojawili się Wicewojewoda Zachodniopomorski Marek Subocz, starostwa Tomasz Tamborski, poseł Czesław Hoc, wójt Włodzimierz Popiołek, a także sołtys i radna Zieleniewa Mirosława Folta.

Pojawią się światła i radar na zbyt szybkich kierowców

Wicewojewoda zachodniopomorski dokonał oficjalnego przekazania umowy na wykonanie prac modernizacyjnych staroście Tomaszowi Tamborskiemu. Wszelkie prace będą organizowane przez Starostwo Powiatowe w Kołobrzegu, a to za sprawą faktu, iż ulica Szczecińska jest drogą powiatową. Dofinansowanie na ten cel wyniesie 56 tysięcy złotych, natomiast pozostałe 14,5 tysiąca złotych dołoży starostwo.

Głównym celem prac modernizacyjnych jest ustawienie na przejściu dla pieszych sygnalizacji świetlnej, wraz z radarem. Jego podstawowym zadaniem będzie włączanie czerwonego światła w sytuacji, gdy wykryty zostanie samochód poruszający się z prędkością przekraczającą 50 km/h. Rozwiązanie to ma służyć zwiększeniu bezpieczeństwa na drodze.

Obecni podczas konferencji wójt Włodzimierz Popiołek i starosta Tomasz Tamborski zapowiedzieli, że współpraca w takim kierunku będzie się nadal rozwijać. Pod koniec spotkania sołtys i radna Zieleniewa podziękowała wszystkim obecnym i zaangażowanym, dodając przy tym, że dla sołectwa jest to niezwykle istotna inwestycja.

Wiadomo także, że nowa sygnalizacja świetlna na przejściu dla pieszych na ulicy Szczecińskiej ma się pojawić do końca października.