Realizacja projektu budowy nowych przystanków PKP w Kołobrzegu wchodzi w decydującą fazę

Realizacja projektu budowy nowych przystanków PKP w Kołobrzegu wchodzi w decydującą fazę

Na przystanku kolejowym zlokalizowanym przy ulicy 4 Dywizji Wojska Polskiego w Kołobrzegu trwają końcowe prace wykończeniowe. Przystanek ten, który roboczo otrzymał nazwę Kołobrzeg – Amfiteatr, jest na ukończeniu. Już teraz widoczne są zamontowane elementy oświetleniowe oraz postawione dwie wiaty, które mają na celu ochronę pasażerów przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi takimi jak deszcz czy wiatr. Zbudowano również przejście dla mieszkańców pobliskiego osiedla. Według informacji uzyskanych od pracowników na budowie, do finalizacji pozostały jedynie drobne prace wykończeniowe.

Rzecznik prasowy spółki PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. poinformował miesiąc temu, że realizowany jest projekt budowy trzech nowych przystanków osobowych w Kołobrzegu. Na liście znajdują się: Kołobrzeg Radzikowo (przy ul. Grzybowskiej), Kołobrzeg Amfiteatr (4 Dywizji Wojska Polskiego) i Kołobrzeg Ogrody (przy ul. Koszalińskiej). Perony na przystankach Radzikowo i Amfiteatr mają być gotowe do użytku przez podróżnych na początku stycznia 2024 roku. Natomiast peron na przystanku Ogrody ma zostać oddany do użytku w marcu 2024 roku.

Aktualnie wiadomo już, że harmonogram realizacji przystanku „Ogrody”, planowanego do zlokalizowania za terenem gazowni, ulegnie opóźnieniu. Związane jest to z pracami polegającymi na przeniesieniu dwóch dużych rur gazowych dostarczających paliwo do rozdzielni na ulicy Koszalińskiej. Prace te zaplanowano na okres po zakończeniu sezonu grzewczego.