Rozstrzygnięcie ofert na remont drogi wojewódzkiej nr 102 między Kołobrzegiem a Trzebiatowem

Rozstrzygnięcie ofert na remont drogi wojewódzkiej nr 102 między Kołobrzegiem a Trzebiatowem

Uroczystość otwarcia kopert z propozycjami dotyczącymi renowacji drogi wojewódzkiej nr 102, łączącej Kołobrzeg z Trzebiatowem, już za nami. Łącznie zgłosiły się do przetargu 6 firm, które przedstawiły szeroki zakres cenowy swoich usług – od 112,8 miliona do 146,55 miliona złotych. Kolejnym etapem będzie gruntowna analiza tych ofert pod kątem ich zgodności z wymaganiami formalnymi oraz ocena merytoryczna. Jak zapowiada Anna Bańkowska, zastępca marszałka województwa zachodniopomorskiego, prace rozpoczną się najwcześniej jesienią tego roku.

Wśród planowanych działań znajdzie się konstrukcja nowych elementów nawierzchni i obiektów inżynieryjnych. Przewiduje się także rozebranie istniejących mostów nad rzekami Dębosznica i Błotnica. Dodatkowo, planowany jest remont wiaduktu oraz przebudowa kładki dla pieszych, znajdującej się nad opuszczoną linią kolejową. Zadania renowacyjne obejmują również remont obiektów mostowych. Ponadto, projekt przewiduje budowę skrzyżowań z odpowiednim oznakowaniem i regulacją ruchu. Na trasie pojawi się również ścieżka rowerowa, na której będzie dozwolony ruch pieszych.

Inwestycja objęta jest 22 kilometrowym odcinkiem drogi wojewódzkiej nr 102, pełniącym rolę ważnego łącznika komunikacyjnego na trasie Kołobrzeg-Międzyzdroje.