Sfinalizowano kontrakt na budowę odcinka trasy S11 łączącego Gotartów z obwodnicą Olesna

Sfinalizowano kontrakt na budowę odcinka trasy S11 łączącego Gotartów z obwodnicą Olesna

Podpisano umowę na realizację projektu dotyczącego budowy fragmentu drogi ekspresowej S11. Konkretnie chodzi o odcinek o długości 10,5 kilometra, który będzie łączył Gotartów z wstępem do obwodnicy Olesna. Ten fragment jest jednym z trzech etapów planowanej 46-kilometrowej trasy, której realizacja ma rozpocząć się w najbliższej przyszłości.

Za opracowanie koncepcji budowlanej i prace na placu budowy odpowiada konsorcjum firm Mirbud (jako lider) i Kobylarnia (jako partner). Umowa opiewa na kwotę 464,9 milionów złotych, a jej realizacja ma potrwać 39 miesięcy. Wszystko to oczywiście bez okresów zimowych liczonych od 16 grudnia do 15 marca, podczas których przerwane zostaną prace budowlane.

Trasa dwujezdniowej drogi ekspresowej pomiędzy końcem obwodnicy Kępna a początkiem obwodnicy Olesna została podzielona na trzy fazy realizacyjne. Pierwsza to odcinek między końcem obwodnicy Kępna a Siemianicami (12,5 km), druga to trasa między Siemianicami a Gotartowem (22,7 km), a trzecia to fragment łączący Gotartów z początkiem obwodnicy Olesna (10,5 km).

Planowane jest wybudowanie szeregu obiektów inżynierskich, w tym przejść dla zwierząt. Na tych odcinkach pojawią się dodatkowo nowe węzły drogowe, takie jak Siemianice, Byczyna, Kluczbork Północ i Kluczbork Południe.