Społeczne spacery w Kołobrzegu. Mieszkańcy mogą się przyczynić do rozwoju miasta

Społeczne spacery w Kołobrzegu. Mieszkańcy mogą się przyczynić do rozwoju miasta

Mieszkańcy Kołobrzegu w najbliższych dniach będą mogli się przyczynić do stworzenia nowej strategii rozwoju miasta. Wszystko za sprawą trzech spacerów, jakie władze mają zamiar zorganizować z myślą o poznaniu pomysłów i idei różnych grup społecznych.

W ciągu ostatniej dekady Kołobrzeg notował dynamiczny rozwój infrastruktury społecznej, rekreacyjnej i kulturalnej. Mając jednak na uwadze wszelkie utrudnienia i ograniczenia, władze miasta postanowiły w znaczący sposób przyczynić się do stworzenia nowej strategii rozwojowej, która nakreśli kolejne niezbędne cele do realizacji.

Władze Kołobrzegu chcą się konsultować z mieszkańcami

Tym razem w pracach nad strategią rozwoju Kołobrzegu będą mogli wziąć udział mieszkańcy. Planowane jest zastosowanie różnych narzędzi, takich jak badania i wywiady z mieszkańcami, warsztaty, debaty publiczne i spacery badawcze. Ostatnie z tych narzędzi pozwoli na naoczne dostrzeżenie problemów, które najpilniej wymagają interwencji.

Łącznie zostaną zorganizowane trzy spacery badawcze, podczas których dojdzie do spotkania osób, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju miasta. To z kolei przełoży się na możliwość ugruntowania pola do dalszego działania.

Harmonogram trzech zaplanowanych spacerów

Pierwszy ze spacerów zaplanowano na 13 października o godzinie 16:00 w zarządzie Portu Morskiego przy ulicy Portowej. Jego celem będzie poznanie roli i wyzwań, jakie stoją przed kołobrzeskim portem w zakresie jego rozwoju. Jeśli warunki atmosferyczne na to nie pozwolą, uczestnicy spotkania zostaną zaproszeni do sali konferencyjnej w Porcie Handlowym lub Jachtowym na terenie portu.

Drugi spacer badawczy, który będzie dotyczył Kołobrzegu i jego środowiska, a także poznania potencjału przyrodniczego miasta oraz wszelkich zagrożeń odbędzie się 14 października o godzinie 16:00. Uczestnicy spotkają się na początku deptaka przy ulicy Rodziewiczówny, obok sanatorium Muszelka. Jeśli warunki na to nie pozwolą, spotkanie przeniesie się do sali konferencyjnej w sanatorium.

Do trzeciego spaceru, podczas którego omawiane będą wyzwania rozwoju miasta z perspektywy potrzeb kołobrzeskich seniorów odbędzie się 18 października o godzinie 12:00 przy klubie SENIOR+ II przy uliy Koszalińskiej 28a. W przypadku deszczu uczestnicy zostaną zaproszeni do Urzędu Miasta przy ulicy Ratuszowej 13.