Sprawnie postępuje budowa kluczowego odcinka drogi krajowej nr 11 w Kołobrzegu

Sprawnie postępuje budowa kluczowego odcinka drogi krajowej nr 11 w Kołobrzegu

W malowniczym Kołobrzegu nieopodal drogi S6, prężnie prowadzone są prace konstrukcyjne na kluczowym fragmencie drogi krajowej nr 11. Działania te mają na celu ułatwienie komunikacji między tym nadmorskim miastem a wspomnianą drogą szybkiego ruchu.

Przedmiotem prac jest segment trasy długości 1,5 km, rozciągający się między węzłem Kołobrzeg-Wschód a rondem imienia Jerzego Patana. Obecnie obie strony jezdni są dostępne dla kierowców, w tym jedna ścieżka, która przebiega w pobliżu centrum handlowego. Kompletne oddanie do użytku tego odcinka, wraz z mostem umiejscowionym nad miejscowością Budzistowo, planowane jest na kwiecień przyszłego roku.

Mateusz Grzeszczuk, pełniący funkcję rzecznika szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, zapewnił, że wszystkie prace przebiegają zgodnie z założonymi ramami czasowymi. Dodatkowo zaznaczył możliwość wcześniejszego otwarcia poszczególnych odcinków przez wykonawcę.

Grzeszczuk skomentował, że razem z firmą wykonawczą, PORR, starać się będą, aby jak najszybciej w przyszłym roku, dokładnie w pierwszym kwartale, oddać drogę do użytku. Niemniej jednak, podkreślił, że pozostało jeszcze kilka sekcji robót nawierzchniowych i wykończeniowych, które są zależne od warunków pogodowych.

Koszt tej inwestycji wynosi ponad 56 milionów złotych, a jej realizacją zajmuje się wcześniej wspomniana firma PORR.