Strój idealny na lato

Strój idealny na lato

Lato to pora roku, kiedy upały dają o sobie znać. Nic dziwnego, że chcemy czuć się lekko i przyjemnie. Dlatego też stawiamy na delikatne, cienkie ubrania, które pozwolą naszej skórze oddychać. Jest to dobry wybór zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn i warto decydować się na niego tak często jak to tylko możliwe. To prawda, że niektóre zawody wymagają specjalnego ubioru do pracy, jednak w czasie wolnym warto stawiać na coś lekkiego i zwiewnego. Przyjrzyjmy się niektórym z możliwości.

Lekki ubiór damski

Jeśli chodzi o ubiór damski, możliwości jest naprawdę wiele i nie powinniśmy mieć trudności ze znalezieniem czegoś odpowiedniego. Jednym z najlepszych wyborów jest zwiewna sukienka, która pozwoli nam poczuć się kobieco, a jednocześnie pięknie wyglądać. Warto wybierać przewiewne materiały, które sprawią, że nasza skóra będzie oddychać i w których nie będziemy się nadmiernie pocić. Podobna zasada dotyczy spodni. Najlepiej wybierać lekkie spodnie lniane lub te wykonane z cienkich zwiewnych materiałów. Do tego podobna koszulka czy bluzka i cały strój gotowy. Możemy do tego dodać delikatną biżuterię, jednak nie  zawsze jest to konieczne, szczególnie że może ona sprawiać wrażenie ciężkości. Jeśli już, wybierajmy lekkie delikatne łańcuszki lub materiałowe ozdoby.

Lekki ubiór męski

Jeśli chodzi o mężczyzn, wybór jest tu nieco mniejszy, nie oznacza to jednak że nie mają oni żadnych możliwości. Tak naprawdę w ostatnich latach powstaje coraz więcej stylizacji męskich na lato. Będą one obejmować między innymi różnego rodzaju koszule, w tym lniane, a także standardowe T-shirty. Jeśli chodzi o dół stroju, mężczyźni mogą wybrać długie spodnie lub szorty. Te pierwsze zazwyczaj są dość ciężkie, warto więc ich unikać. Zdarzają się nieco lżejsze i bardziej przewiewne modele, jednak nie wszędzie można je znaleźć. Jeśli chodzi o szorty, znajdziemy te bardziej eleganckie i casualowe, jak i modele sportowe, które często są bardziej przewiewne.