Jak podsumowano Święta na drogach w Zachodniopomorskim? 

Jak podsumowano Święta na drogach w Zachodniopomorskim? 

Zachodniopomorska Policja podsumowała długi weekend, związany ze Świętami Bożego Narodzenia na drogach. W porównaniu z ubiegłym rokiem było bezpieczniej, nie obyło się jednak m.in. bez zatrzymań osób nietrzeźwych.

Tegoroczny czas świąteczny przypadający na 23-26 grudnia, wiążę się ze wzmożoną pracą funkcjonariuszy policji. Wszystko po to, aby zapewnić jak największe bezpieczeństwo na drogach. W tym czasie na drogach powiatu doszło do 4 wypadków drogowych, w których ranne zostały 4 osoby. W porównaniu z ubiegłym rokiem nastąpił zarówno spadek liczby wypadków o 63%, liczby zabitych o 100%, jak i liczby osób rannych o 79%. 

Funkcjonariusze zatrzymali niestety do kontroli także osoby nieodpowiedzialne, które w stanie nietrzeźwości usiadły za kierownicę. Wśród kontrolowanych kierowców 37 z nich było pod wpływem alkoholu i 8 pod wpływem środków odurzających. Wśród rekordzistów świątecznego czasu, policjanci wyróżnili 45-latka, który kierował prawie z 2,5 promilami w organizmie. Ponadto zatrzymano także 44-latka, który poruszał się po Stargardzie, mając dożywotni zakaz prowadzenia oraz z 1,2 promili alkoholu w organizmie. 

Funkcjonariusze policji alarmują, aby informować odpowiednie służby, gdy jesteśmy świadkami sytuacji, podczas której osoby pod wpływem alkoholu wsiadają za kierownicę samochodu.