Trzech kandydatów z powiatu kołobrzeskiego na listach do wyborów do Parlamentu Europejskiego

Trzech kandydatów z powiatu kołobrzeskiego na listach do wyborów do Parlamentu Europejskiego

Z trzech kandydatów pochodzących z powiatu kołobrzeskiego, ich nazwiska znalazły się na oficjalnych listach wyborczych, które mają na celu wybór reprezentantów do Parlamentu Europejskiego. Gdy przechadzamy się po uliczkach miasta, możemy zauważyć, iż wisi już mnóstwo materiałów promujących wybory. Przykuwają one uwagę głównie dzięki obecności liderów list oraz renomowanych postaci politycznych. Mimo to, mieszkańcy powiatu są ciekawi tych kandydatów, którzy pochodzą z Kołobrzegu i zamierzają wystartować w nadchodzących wyborach.

Dwie osoby z naszej okolicy, których nazwiska możemy odnaleźć na listach kandydatów, startują z ramienia Nowej Lewicy. Trzecie miejsce na tej liście przypadło Sandrze Kielnik-Kałużnej – pedagog-logopedzie z Kołobrzegu, która niedawno została wybrana radną Rady Miasta. Na szóstej pozycji na tej samej liście widnieje nazwisko Tomasza Królikowskiego. Jest on byłym wiceprzewodniczącym Rady Gminy Kołobrzeg i obecnie pracuje jako nauczyciel akademicki na Politechnice Koszalińskiej.

Na liście KKW Trzecia Droga PSL-PL2050 Szymona Hołowni, piąte miejsce zajmuje Helena Rudzis-Gruchała. Jest to ekonomistka pochodząca z Czernina, która pełni obecnie funkcję dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego „Okruszek” w Kołobrzegu. Dlatego też mieszkańcy naszego powiatu mają szansę zagłosować na lokalnych przedstawicieli. Niemniej jednak, mogą oni również oddać swój głos na kandydatów z innych obszarów tego ogromnego okręgu wyborczego.

Warto pamiętać, że wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się na terenie całego kraju w niedzielę, 9 czerwca. Lokale wyborcze będą dostępne dla wszystkich chętnych do oddania swojego głosu w godzinach 7:00 – 21:00.