Trzy nowe przystanki kolejowe w Kołobrzegu gotowe do odbioru: Amfiteatr, Radzikowo i Ogrody

Trzy nowe przystanki kolejowe w Kołobrzegu gotowe do odbioru: Amfiteatr, Radzikowo i Ogrody

Trwają prace nad finalizacją budowy trzech przystanków kolejowych w Kołobrzegu: Amfiteatru, Radzikowo i Ogrody. Choć pierwsze składy mają zacząć tam zatrzymywać się dopiero na wiosnę, po planowanym na marzec korekcie rozkładu jazdy. Wszystko wskazuje na to, że ten sam termin dotyczy również końca prac przy trzecim z wymienionych obiektów – przystanku Kołobrzeg Ogrody.

Harmonogram prac przewiduje wykonanie wszystkich niezbędnych prac budowlanych do końca 2023 roku – tak wynika z informacji uzyskanych od spółki PKP PLK, zarządzającej infrastrukturą kolejową. Prace jednak nieco się opóźniły i najprawdopodobniej zostaną ukończone dopiero w lutym 2024 roku. W konsekwencji, operator pociągów regionalnych, Polregio, otrzymał zadanie wprowadzenia do swojego rozkładu jazdy zmian uwzględniających te nowe przystanki. Zmiany te wejdą w życie z dniem 10 marca 2024 r., od kiedy to składy regionalne będą miały możliwość zatrzymywać się na nowych przystankach w Kołobrzegu.

Przystanki, które zostaną uruchomione to: Kołobrzeg Amfiteatr i Kołobrzeg Radzikowo, obie znajdujące się na trasie linii kolejowej nr 402, oraz Kołobrzeg Ogrody, usytuowany na linii nr 404. Od dnia 10 marca 2024 roku pasażerowie będą mogli korzystać z nowych możliwości komunikacyjnych, jakie oferują te nowo wybudowane obiekty.