W co się ubrać na przełomie zimy i wiosny

W co się ubrać na przełomie zimy i wiosny

Przejścia między porami roku wiążą się zazwyczaj z dość zmienną temperatura i niepewną pogodą. Jest tak między innymi pod koniec zimy i na początku lata. Mogą pojawiać się pierwsze słoneczne i nieco cieplejsze dni, a zaraz potem pogoda od nowa może stać się chłodniejsza i bardziej zimowa. Nie lada wyzwaniem jest ubrać się odpowiednio – tak aby nie było nam za zimno ani za gorąco. Proponujemy zastosować kilka trików, które pomogą nam dobrze czuć się zarówno w chłodniejsze, jak i cieplejsze dni. Poniżej znajduje się kilka z nich.

Ubiór na przejściową pogodę

Jednym z bardzo dobrych sposobów ubierania się w tych przejściowych dniach jest ubiór na cebulkę. Nie mówimy tu oczywiście o nakładaniu tak dużej ilości warstw jak w najchłodniejsze zimowe dni. Chodzi raczej o to, aby mieć na sobie coś co będzie w razie potrzeby łatwo zdjąć i schować do torebki. Może to być sweter czy grubsza bluzka, której w razie konieczności łatwo się pozbędziemy. Poza tym, warto mieć w zapasie przejściową kurtkę czy płaszcz. To prawda, że na początku wiosny może być ona zbyt lekka kiedy na przykład wychodzimy do pracy wcześnie rano. Nada się jednak idealnie na powrót z pracy, kiedy pogoda jest już lepsza i świeci słońce. Możemy pod taką przejściową kurtkę lub płaszcz założyć na przykład cieplejszy sweter, który w drodze powrotnej zaniesiemy do domu w torebce.

Kiedy pogoda się stabilizuje

Chociaż chcielibyśmy jak najszybciej móc pozbyć się zbędnych rzeczy i ubrać coś lekkiego, to jednak często trzeba na to poczekać. Jak mówi znane przysłowie: 'kwiecień plecień, bo przeplata – trochę zimy, trochę lata’. Rzeczywiście, w kwietniu możemy liczyć na cieplejsze wiosenne dni, jednak musimy się liczyć także z chłodnymi zimowymi dniami. Kiedy już doczekamy maja, wtedy z większą swobodą będziemy mogli zrzucić grubsze kurtki i płaszcze, a często nawet pozostać przy grubszym swetrze bez konieczności używania przejściowych okryć wierzchnich. Warto więc już teraz przejrzeć naszą szafę i zorientować się czy mamy wszystko czego będziemy potrzebować na najbliższe miesiące.