W co się ubrać na spacer po plaży

W co się ubrać na spacer po plaży

Spacery nad brzegiem morza są nie tylko przyjemne, ale pozwalają nam również zaczerpnąć nieco zdrowego, świeżego powietrza. Jest ono nasycone jodem, który wpływa pozytywnie na funkcjonowanie naszego organizmu. Planując taki spacer warto jednak pomyśleć o tym co na siebie założyć. Z jednej strony, chcemy dobrze się prezentować, z drugiej jednak nie chcemy zmarznąć. Pogoda nad samym brzegiem morza jest zaś nieco inna niż w centrum miasta, co warto wziąć pod uwagę. Zazwyczaj spotkamy się tutaj z silnym wiatrem, przy którym, jeśli sie odpowiednio nie ubierzmy, łatwo nabawić się przeziębienia. Co więc na siebie założyć?

Strój na spacer brzegiem morza

Chociaż letnie dni sprzyjają spacerom w lekkim ubraniu, to jednak do lata jeszcze sporo brakuje. Poza tym, pogoda wiosną bywa bardzo zmienna, dlatego nawet jeśli od rana świeci słońce, nie wiemy czy po południu pogoda ta nie zmieni się w dość znaczący sposób. Jeśli chcemy wybrać się na spacer brzegiem morza warto więc ubrać się wystarczająco ciepło. Jedną z propozycji jest założenie grubego swetra, który zapewni nam ciepło oraz kurtki lub płaszcza, który ochroni nas przed wiatrem. Jeżeli w centrum miasta jest za gorąco na taki ubiór możemy jedną z tych rzeczy zapakować do torebki lub wziąć w rękę. Kiedy dotrzemy nad brzeg morza będziemy mogli ją założyć w razie potrzeby.

O czym jeszcze pamiętać

Chociaż wiosna się już zaczęła, a słoneczne dni zachęcają do spacerów, warto pamiętać, że wiatr nadal może nam dokuczać. Jeśli więc wybieramy się na spacer po plaży, warto mieć ze sobą szalik, który osłoni naszą szyję, a przy tym zabezpieczy gardło przed ewentualnym późniejszym bólem. Poza tym, warto mieć przy sobie czapkę, która pozwoli uniknąć niepotrzebnego chłodu oraz ewentualnego bólu uszu, na który skarży się wiele osób przy wietrznej pogodzie. Tak zaopatrzeni możemy wyjść w domu i pospacerować po plaży ciesząc się widokiem morza. Niezależnie od temperatury panującej na zewnątrz, widok ten zawsze jest przepiękny, a jeśli ubierzemy się adekwatnie do pogody, będziemy mogli się nim w pełni cieszyć.