W Kołobrzegu rozpoczyna się zbiórka na rzecz schroniska. Każdy może się przyłączyć do akcji

W Kołobrzegu rozpoczyna się zbiórka na rzecz schroniska. Każdy może się przyłączyć do akcji

Po raz kolejny osoby, którym nie jest obojętny los zwierząt mogą się przyłączyć do zbiórki na rzecz wsparcia lokalnego schroniska. Kolejną już akcję polegającą na przekazywaniu różnych datków zorganizowało schronisko dla zwierząt ,,REKS” i Miejska Biblioteka Publiczna im. Galla Anonima w Kołobrzegu.

Termin organizacji zbiórki nie został wybrany przypadkowo. Przedstawiciele kołobrzeskiego schroniska dla zwierząt wspólnie z Miejską Biblioteką Publiczną wzięły pod uwagę dzień 26 sierpnia, kiedy to przypada Międzynarodowy Dzień Psa.

Szereg potrzebnych przedmiotów

Zbiórka na rzecz podopiecznych placówki przy ul. VI Dywizji Piechoty polega na przekazywaniu wszelkich pomocnych przedmiotów i elementów wyposażenia schroniska. Są to koce, obroże, smycze, plastikowe legowiska, podkłady chłonne jednorazowe, rękawiczki oraz ręczniki papierowe.

Przedstawiciele schroniska poinformowali również, że osoby, które chcą wesprzeć kocięta i szczenięta powinny decydować się na zakup jednej paczki suchej karmy wysokiej jakości niż pięciu paczek niskiej jakości karmy z marketu. Tego typu produkty zazwyczaj są znacznie uboższe we wszelkiego rodzaju wartościowe składniki odżywcze.

Potrzebne również specjalistyczne karmy

Mając na uwadze fakt, że do kołobrzeskiego schroniska trafiają również psy po przejścia i wypadkach, wśród potrzebnych rzeczy znajdują się również karmy specjalistyczne i weterynaryjne. Przede wszystkim potrzebne są karmy z przeznaczeniem dla zwierząt ze schorzeniami stawów, dla starszych zwierząt, a także karmy bezzbożowe dla podopiecznych schroniska z problemami z przewodem pokarmowym.

Akcja polegająca na przekazywaniu rzeczy potrwa do 25 sierpnia. Wszyscy chętni mogą przekazywać datki w siedzibie koordynatora akcji przy ul. Frankowskiego 3 i Czarnieckiego 5F/1. Ponadto w obu tych miejscach przygotowane będą specjalne puszki, do których będzie można wrzucić symboliczną kwotę pieniężną.