W najbliższy poniedziałek pojawi się choinka i start Jarmarku

W najbliższy poniedziałek pojawi się choinka i start Jarmarku

Wraz z nadchodzącym okresem świąt Bożego Narodzenia w Kołobrzegu widać coraz więcej symptomów tego okresu. Już w poniedziałek 6 grudnia na Skwerze Pionierów pojawi się tradycyjna miejska choinka. Wraz z tym rozpocznie się coroczny świąteczny jarmark, który będzie zwiastował ten piękny czas.

Uroczystość poświęcona wystawieniu publicznej choinki zaplanowano na poniedziałek 6 grudnia o godzinie 16:20. Wtedy prezydent Kołobrzegu Anna Mieczkowska oficjalnie przywita Świętego Mikołaja w mieście, co jednocześnie będzie momentem przekazania symbolicznej władzy nad tegorocznym Jarmarkiem.

Artystyczny plan wydarzenia

Tegoroczne uroczystości poświęcone symbolicznemu rozpoczęciu okresu świątecznego będą wzbogacone o program artystyczny i liczne atrakcje dla najmłodszych. Po oficjalnym przywitaniu świętego Mikołaja w Kołobrzegu, które zaplanowano na godzinę 16:20 odbędzie się występ Studia Wokalnego Mayol, który potrwa od 16:30 do godziny 16:45.

W międzyczasie, od godziny 16:30 dla wszystkich przybyłych dzieci przygotowany będzie słodki poczęstunek. Kolejny występ artystyczny rozpocznie się o godzinie 16:50 i potrwa 20 minut. Wówczas swoje umiejętności zaprezentuje zespół piosenki i tańca TIRLITONKI. W godzinach 16:50 – 17:10 na scenie z kolei pojawią się członkowie szkoły tańca VSDS.

Darmowa przejażdżka z Mikołajem

Kolejne plany artystyczne rozpoczną się o godzinie 17:40 i potrwają 10 minut. Wówczas wydarzenie wzbogacą członkowie Stowarzyszenia Artystyczno-Taneczno-Sportowego Zaja. Od 17:55 do godziny 18:10 z kolei na scenie będą obecni członkowie szkoły tańca Top Toys. Ostatnim występem w ramach wydarzenia będzie pokaz członków klubu tańca sportowego Amber (godziny 18:15 – 18:30).

Pomiędzy występami artystycznymi organizatorzy zapraszają również na warsztaty plastyczne z tworzenia kartek świątecznych, które będą trwać od godziny 18:00 do godziny 19:00.

Na tym jednak nie koniec niespodzianek. Na Skwerze Pionierów obecne będą elfy, które będą miały przygotowane darmowe bilety na przejażdżkę świąteczną kolejką z Mikołajem. Udział w wydarzeniu mogą wziąć wszyscy chętni.