Warsztaty animacji 2D

Warsztaty animacji 2D

Grafika oraz animacja komputerowa jest dziedziną, która w ostatnich latach bardzo szybko się rozwija. Powstają coraz to nowe projekty widoczne na większą lub mniejszą skalę – różnego rodzaju gry, ale też projekty naukowe lub kulturalne. W związku z tym potrzeba osób, które chętnie rozwijałyby swoje umiejętności w tym kierunku. Szczególnie ciekawą gałęzią grafiki jest grafika 2D oraz 3D tworzona za pomocą różnego rodzaju specjalnie do tego przeznaczonych programów komputerowych. Po jej stworzeniu można ją wydrukować z użyciem drukarek 3D lub wykorzystać na jeszcze inne sposoby. Jeden z takich projektów powstał w Zespole Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Kołobrzegu.

Nocne warsztaty animacji 2D

We wspomnianej szkole powstał ciekawy projekt mający na celu stworzenie przede wszystkim animacji 2D, jednak również elementów animacji 3D. Projekt jest o tyle ciekawy, że odbywa się nocą. Uczennice Zespołu Szkół im. Henryka Sienkiewicza spotkały się w szkole o godzinie 17, a całe warsztaty trwały do godziny 9 rano. Celem warsztatów jest stworzenie ciekawego projektu, a mianowicie bajki kryminalno-fantastycznej właśnie z użyciem animacji. Do tego celu wykorzystuje się programy komputerowe do tworzenia animacji 2D, 3D, a także długopisy 3D pozwalające na stworzenie ciekawych kreatywnych postaci i nie tylko.

Wcześniejsze projekty

Co ciekawe, nie jest to pierwszy w tej szkole projekt dotyczący tworzenia przedmiotów w tej technologii. Już wcześniej stworzona została makieta Pałacu Nadbrzeżnego wykonana w technologii 3D i wydrukowana na specjalistycznej drukarce. Projekt wzbudził tak duże zainteresowanie, że aktualnie znajduje się na wystawie w ratuszu Berlin Pankow. Niebawem jednak ma wrócić do Polski i będzie można ją oglądać na Politechnice Koszalińskiej. Poza tym Zespół Szkół w Kołobrzegu jest inicjatorem innych projektów kulturalnych związanych z animacją 2D oraz 3D. Uczniowie mają dzięki temu niesamowitą sposobność skorzystać z możliwości nauki nowych technologii, które zresztą nazywane są technologiami przyszłości. Mają one być wykorzystywane w wielu dziedzinach, między innymi medycynie, są więc czymś, czym z pewnością warto się zainteresować.