Wielki sukces Kołobrzegu. Tytuł Najlepszego Miasta Plaży Open

Wielki sukces Kołobrzegu. Tytuł Najlepszego Miasta Plaży Open

Kołobrzeg jest jednym z najchętniej odwiedzanych polskich miast podczas letniego wypoczynku. Turyści napływają do niego z całej Polski, a miejskie plaże są oblegane praktycznie przez cały wakacyjny okres. Nic więc dziwnego, że Kołobrzeg znajduje uznanie w oczach wszystkich, czego dowodem są kolejne nagrody i wyróżnienia.

Kołobrzeg po raz drugi z rzędu stał się laureatem plebiscytu na najlepsze miasta partnerskie Plaży Open. To wielkie wyróżnienie, bowiem turniej w ramach XII edycji Grand Prix Polski w siatkówce plażowej odbywał się w czterech miastach, ale to właśnie Kołobrzeg został uznany przez internautów za najlepsze miejsce pod względem organizacyjnym.

Zasłużone wyróżnienie dla Kołobrzegu

W tym roku już po raz dwunasty doszło do organizacji cyklu turniejów Plaża Open. Jest to największy turniej plażowej piłki siatkowej w naszym kraju. Tegoroczne zmagania były swego rodzaju podsumowaniem olimpijskiego cyklu – Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kołobrzegu po raz czwarty z rzędu był odpowiedzialny za organizację turnieju z cyklu Grand Prix Polski na miejskich plażach.

Nie sposób nie odnieść wrażenia, że tego typu wydarzenia pozytywnie wpływają na wizerunek miasta zarówno w kontekście sportu, jak i turystyki. Z rekreacyjnego punktu widzenia turnieje plażowe w piłkę siatkową pozwalają samym zawodnikom na podnoszenie ich poziomu sportowego, a ponadto wpływają na promowanie tej dyscypliny sportu.

Rekordowa publiczność turnieju

W trakcie tegorocznych zmagań siatkarzy plażowych obecna była między innymi wielokrotna mistrzyni Polski oraz brązowa medalistka Mistrzostw Europy w siatkówce plażowej Monika Brzostek. Znakomita siatkarka objęła w tym roku stanowisko dyrektora sportowego turnieju Plaża Open.

Jakby tego było mało, kołobrzeski turniej Plaża Open został wyróżniony w badaniach na najbardziej medialną imprezę z zakresu plażowej piłki siatkowej w Polsce. Za pośrednictwem platformy YouTube, a także kanału TVP Sport zmagania najlepszych siatkarzy plażowych oglądało blisko pół miliona widzów.