Wspomnienia z ferii zimowych

Wspomnienia z ferii zimowych

Ferie zimowe w województwie zachodniopomorskim dobiegły już końca. Był to wspaniały czas dla najmłodszych, którzy mogli wziąć udział w wielu różnorodnych zajęciach w ramach półkolonii i nie tylko. To także czas specjalnych działań policji, która miała na celu zapewnić dzieciom jak najwyższy poziom bezpieczeństwa. Dzięki wszelkim podejmowanym przez komendę policji działaniom udało się zapewnić spokojne ferie wszystkim dzieciom, które z nich korzystały w Kołobrzegu. Przyczyniło się to do zachowania miłych wspomnień, które z pewnością pozostaną w pamięci tych najmłodszych przez długi czas.

Działania policji w czasie ferii

Działania policji w czasie ferii skupiały się w dużej mierze na tym, aby wszystkie dzieci były bezpieczne. W tym celu podjęto całą serię różnorodnych działań prewencyjnych. Dotyczyły one między innymi pojawienia się wzmożonych patroli na ulicach. Funkcjonariusze kontrolowali samochody osobowe, jednak skupiali się przede wszystkim na busach oraz autobusach, szczególnie tych, których pasażerami były w głównej mierze dzieci. Ze względu na organizację różnych wyjazdów w okolicach miasta, autobusy przewożące dzieci nie należały do rzadkości, a więc funkcjonariusze mieli dużo pracy w tym zakresie. Ponadto, policja zorganizowała wiele spotkań z dziećmi na temat bezpieczeństwa. Dzięki temu całe ferie zimowe były przyjemnym, i co ważne, w pełni bezpiecznym okresem zarówno dla tych najmłodszych dzieci, jak i dla nastolatków, a także rodziców.

Wspomnienia z ferii

Działania policji, a także dobra organizacja wolnego czasu i zapewnienie różnorodnych zajęć przez wiele placówek, sprawiła, że dzieci wspominają ten czas naprawdę dobrze. Wiele z nich mogło spędzić czas ze swoimi rówieśnikami, a także nieco starszymi i młodszymi dziećmi. Nauczyły się one również nowych rzeczy i zdobyły nowe umiejętności. Zaplanowane dla nich zajęcia okazały się strzałem w dziesiątkę, gdyż pozwoliły nie tylko na miłe spędzenie czasu, ale również na rozwój w różnych dziedzinach. Teraz, po powrocie do szkoły, dzieci i młodzież z nowymi siłami mogą wziąć się do nauki.