Zatrzymanie sprawcy kradzieży i odzyskanie mienia w Kołobrzegu

Zatrzymanie sprawcy kradzieży i odzyskanie mienia w Kołobrzegu

Pod koniec grudnia poprzedniego roku, wiadomości o kradzieży dotarły do Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu. Ze zgłoszenia wynikało, że z jednego z lokalnych przedsiębiorstw zniknęły pewne przedmioty – mianowicie samochodowa nawigacja i spalinowa kosiarka. Wartość skradzionych rzeczy oceniano na kwotę około 2 tysięcy złotych.

Informacja o przestępstwie szybko dotarła do właściwych służb – funkcjonariusze zajmujący się walką z przestępczością, niemal natychmiast przystąpili do działania. Dochodzenie nie trwało długo – śledczy ustalili, że najbardziej prawdopodobnym sprawcą jest 32-letni obywatel Kołobrzegu. W wyniku sprawnie przeprowadzonej akcji, mężczyzna został zatrzymany na klatce schodowej jednego z budynków. Co więcej, udało się również odzyskać skradzione przedmioty.

Na podkreślenie zasługuje fakt, że historia przestępcza 32-latka nie jest czysta – ma na swoim koncie wcześniejsze wpisy za podobne wykroczenia. Teraz, po kolejnym przestępstwie, grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.