Zderzenie na skrzyżowaniu: rowerzystka potrącona przez samochód

Zderzenie na skrzyżowaniu: rowerzystka potrącona przez samochód

Wypadki drogowe są nieodłącznym elementem codziennego miejskiego krajobrazu. Takim przykładem jest incydent, który miał miejsce dziś po południu na punkcie przecięcia ulic Fredry i 4 Dywizji Wojska Polskiego. Jak nasza redakcja dowiedziała się ze źródeł, zdarzenie zaangażowało kierującą pojazdem marki Hyundai, która pokonywała trasę z ulicy 4 Dywizji w kierunku centrum miasta.

Na nieszczęście, kobieta za sterami Hyundai nie dostrzegła pary rowerzystów, która właśnie wyjeżdżała z terenu sąsiedniego hotelu. Na czele jechał mężczyzna, a tuż za nim – jego żona. Co więcej, niewłaściwa ostrożność kierującej doprowadziła do kolizji z kobietą poruszającą się na rowerze.

Po zdarzeniu szybko wezwano zarówno służby policyjne, jak i medyczne. Pomimo tego, że cała sytuacja wyglądała na bardzo poważną, szczęśliwie 67-letnia poszkodowana kobietka, obywatelka Niemiec, doznała jedynie lekkich obrażeń. Trzeba podkreślić, że zarówno 61-letnia kierowca pojazdu, jak i potrącona rowerzystka były trzeźwe w momencie zdarzenia. Kierująca Hyundai została później ukarana mandatem karnym za swoje niedbalstwo.