Emocjonujący początek sezonu w I lidze koszykówki: Kotwica Kołobrzeg z triumfalnym zwycięstwem

W otwierającym sezon 2023/24 spotkaniu I ligi koszykarzy, Sensation Kotwica Kołobrzeg zanotowała spektakularne zwycięstwo. Mimo początkowej straty 18 punktów w drugiej kwarcie, ekipa z Kołobrzegu zdołała odwrócić losy meczu i pokonać Górnika Zamek Książ Wałbrzych, kończąc rywalizację wynikiem 63:56.

Poniedziałkowy wieczór w hali Milenium w Kołobrzegu przyniósł kibicom niezapomniane emocje. W pierwszych momentach starcia z Górnikiem sytuacja na parkiecie nie napawała miejscowych fanów nadzieją. Po zdobyciu 5 punktów przez Konrada Dawdo, drużyna przyjezdnych prowadziła 5:0. Skrzydłowy gości dominował na boisku w tej części gry, rzucając aż 14 punktów i trafiając 6 na 7 rzutów. Później jednak nie udało mu się powiększyć swojego dorobku.

Kotwicę na pierwsze punkty w sezonie musiała czekać niemal 3 minuty. Przełom przyszedł dzięki Pawłowi Dzierżakowi, a już w 4. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie 6:5, po zdobyciu 4 punktów przez Daniela Ziółkowskiego. Do 6. minuty żadna z drużyn nie zdołała wypracować sobie znaczącej przewagi. Następnie rozpoczął się moment dominacji Górnika, choć jego gra nie była na najwyższym poziomie. Sytuację gościom ułatwiała jednak forma gospodarzy. Kotwica miała problem z odnalezieniem odpowiedniego rytmu gry i polegała głównie na indywidualnych akcjach. Jej zawodnicy przegrywali walkę o zbiórki (16:28 w pierwszych 20 minutach). W dodatku zanotowano 12 ofensywnych zbiórek Górnika, ale tylko 5 punktów zdobytych dzięki drugiej szansie. Kotwicy nie sprzyjały też rzuty za trzy punkty (1/9).