Mieszkańcy Kołobrzegu wsparli akcję recyklingową "Drzewko za surowce wtórne" współorganizowaną przez Bricomarche

Mieszkańcy Kołobrzegu wsparli akcję recyklingową "Drzewko za surowce wtórne" współorganizowaną przez Bricomarche

W wyniku współpracy z Bricomarche, skierowaliśmy zaproszenie dla Kołobrzeżan do udziału w naszej inicjatywie ekologicznej „Drzewko za surowce wtórne”. W zamian za przekazaną nam makulaturę, oferowaliśmy sadzonki drzew oraz krzewów.

Akcji „Drzewko za surowce wtórne 2023” przyświecał cel propagowania eko świadomości i promowania działań na rzecz czystszej przyszłości. Mieszkańcy Kołobrzegu odpowiedzieli na nasze wezwanie, aktywnie angażując się i działając na rzecz ochrony środowiska. Efektem tych działań było zebranie ponad 1,5 tony makulatury, która następnie została poddana procesowi segregacji i utylizacji. Każde 2 kg przyniesionej makulatury były wymieniane na sadzonki drzew – dzięki temu udało nam się rozdać blisko tysiąc drzewek, w tym świerki, dzikie jabłonie, wiązy i klony. Źródłem sadzonek była szkółka leśna działająca przy Nadleśnictwie Gościno.

Przy sklepie Bricomarche tworzyły się długie kolejki osób z wózkami pełnymi makulatury gotowej do wymiany na drzewka. Nasi pracownicy z zaangażowaniem ważyli każdy dostarczony worek i w zamian za określoną ilość papieru wręczali sadzonki drzew.