Młodzi piłkarze z MKP Kotwica Kołobrzeg rywalizowali w międzynarodowym turnieju

Młodzi piłkarze z MKP Kotwica Kołobrzeg rywalizowali w międzynarodowym turnieju

Młode talenty piłki nożnej z drużyny MKP Kotwica Kołobrzeg, urodzone w roku 2013, miały przyjemność rywalizować podczas ostatniego weekendu w Licheniu Starym z dziesiątkami drużyn pochodzących z trzech krajów – Polski, Szwecji i Litwy. W tych prestiżowych zawodach – U-11 PRO-TURNIEJE SUPER CUP – biorą udział nie tylko reprezentacje najważniejszych akademii piłkarskich z kraju, ale i zespoły ekstraklasowe.

Pod okiem trenera Macieja Wachowskiego, kołobrzeżanie po pierwszym dniu zmagań sportowych wywalczyli miejsce w elitarnej grupie złotej, skupiającej 12 zespołów. Wśród nich znalazły się takie drużyny jak FC Nacka Stockholm, FM Ateitis Vilnius, Lech Poznań, Śląsk Wrocław, Jagiellonia Białystok, Widzew Łódź, Beniaminek Krosno, Znicz Pruszków, FC Wrocław Academy, Chemik Bydgoszcz i Polonia Środa Wielkopolska. Drugiego dnia rywalizacji walka była równa i niejednokrotnie o zwycięstwie decydowały ostatnie minuty rozgrywek. MKP Kotwica Kołobrzeg uplasowała się na siódmym miejscu, pokonując w trakcie zawodów takie zespoły jak Widzew Łódź, ŁKS Łódź, Parasol Wrocław, Jaguar Gdańsk czy FC Nacka Stockholm. Pomimo tych sukcesów, trener Wachowski wyraził pewne poczucie niedosytu.

– Jestem zadowolony, że potrafimy sprostać wyzwaniu rywalizacji z elitarnymi akademiami klubów ekstraklasy. Jeszcze kilka lat temu nasza obecność budziła zdumienie i musieliśmy przejść eliminacje, by móc rywalizować z najlepszymi. Dzisiaj jestem pełen dumy ze swoich podopiecznych, którzy bez kompleksów stają do walki z takimi drużynami jak Lech Poznań czy Jagiellonia Białystok. Po tym turnieju zostaliśmy zaproszeni na Turniej TOP 10 ELITE dla czołowych polskich klubów. To dla nas większe wyróżnienie niż jakikolwiek puchar – podkreśla trener Maciej Wachowski.

21 października młodzi piłkarze z MKP Kotwicy Kołobrzeg będą mieli okazję rywalizować na Turnieju PGE na Stadionie Narodowym w Warszawie.