Nowy etap prac związanych z zazielenieniem ulicy Myśliwskiej

Nowy etap prac związanych z zazielenieniem ulicy Myśliwskiej

W dniu dzisiejszym Zarząd Dróg podjął się wykonania kolejnej fazy nasadzeń roślin na ulicy Myśliwskiej. W poprzednim roku, 2022, przystąpiono do realizacji projektu rekonstrukcji tej arterii miejskiej, którego istotnym składnikiem było stworzenie zieleni miejskiej na części przestrzeni publicznej. Jak wynika z realizowanych prac, na terenie tym umieszczono ostrokrzewy, laurowiśnie oraz rośliny trawiaste o charakterze dekoracyjnym.

Przewiduje się, że w nadchodzących miesiącach wiosennych obszar ten ozdobią kwitnące hiacynty, żonkile, szafirki, tulipany oraz czosnki.

Aktualnie Zarząd Dróg skupia się na następnej fazie prac związanych z upiększaniem ulicy Myśliwskiej. Tym razem działania te dotyczą wyspy rozdzielającej pasy ruchu dla pojazdów. W ramach tego przedsięwzięcia, do gruntów wprowadzono 16 platanów, co jest kontynuacją wcześniejszych prac prowadzonych wzdłuż ulicy Fredry.

Na chwilę obecną nasze starania koncentrują się na tworzeniu żywopłotów z laurowiśni, róż oraz traw ozdobnych, które zasłonią metalowe elementy konstrukcyjne – powiedział starosta Tomasz Tamborski.