Odwołanie i nowe nominacje w strukturach władzy gminy Kołobrzeg

Odwołanie i nowe nominacje w strukturach władzy gminy Kołobrzeg

13 lutego, będąc poniedziałkiem, nadesłaliśmy do wójta gminy Kołobrzeg serię pytań, które dotyczyły problemu zalania niektórych miejscowości na terenie gminy. Przy tej okazji postanowiliśmy zapytać również o sytuację sekretarza gminy, stanowisko to pełnił Artur Mackiewicz. Jednakże, okazuje się, że już tam nie pracuje. W czwartek 15 lutego nastąpiły istotne zmiany personalne. Wójt gminy Kołobrzeg, podjął decyzję o odwołaniu z funkcji swojego zastępcy – Grzegorza Czachorowskiego. Wkrótce potem stało się jasne, że nie jest to tajemnicą, iż Grzegorz Czachorowski zamierza kandydować na stanowisko wójta w gminie Ustronie Morskie.

W tym samym momencie doszło do kolejnej reorganizacji w strukturach zarządu gminy. Poprzez wydanie zarządzenia nr 23/2024, wójt Włodzimierz Popiołek mianował na stanowisko swojego zastępcy Artura Mackiewicza. Od czwartku Mackiewicz pełni swoje obowiązki w pełnym wymiarze godzin.

Na pewno jeszcze nie raz wrócimy do wydarzeń i decyzji, które zaszły w gminie Kołobrzeg. Szczególnie w kontekście ostatniej niecodziennej sesji Rady Gminy Kołobrzeg, której porządku nie udało się zrealizować z powodu braku kworum.