Prezydent Kołobrzegu zaprasza na Światowy Dzień Sprzątania

Prezydent Kołobrzegu zaprasza na Światowy Dzień Sprzątania

Zachęcamy wszystkich mieszkańców Kołobrzegu do wzięcia udziału w wydarzeniu pod patronatem prezydent miasta Anny Mieczkowskiej, zwanym „Światowym Dniem Sprzątania”. Wydarzenie to odbędzie się 22 września i będzie pełne atrakcji dla całych rodzin. Prezydent Mieczkowska gorąco zachęca do aktywnego uczestnictwa.

O godzinie 9:00 rozpoczyna się miejska gra, która potrwa do 11:30. Ta interaktywna zabawa jest skierowana do uczniów szkół podstawowych i oferuje wiele atrakcyjnych nagród do wygrania. Punkt startowy gry to Ratusz Miejski.

Na miejscu czekają na uczestników różne atrakcje. Dmuchany celność segregacji, gigantyczne gry planszowe i ekologiczne koło fortuny to tylko niektóre z nich. Przygotowano także wiele eko-upominków, nagród, gier i zabaw dla całych rodzin. Wszystko to połączone jest z przekazem o ekologii i dbaniu o środowisko naturalne.

Dodatkowo, w ramach wydarzenia organizowany jest konkurs, w którym do zdobycia są cebulki kwiatów. Wystarczy przynieść ze sobą karmę dla kotów, którą zostanie przekazana do lokalnych schronisk, aby otrzymać w zamian piękne cebulki. To doskonały sposób na łączenie troski o środowisko i pomocy zwierzętom.