Schronisko dla zwierząt w Kołobrzegu

Schronisko dla zwierząt w Kołobrzegu

Schronisko dla zwierząt to miejsce, gdzie mogą one znaleźć opiekę, a także ciepły kąt. Jest to potrzebne przez cały rok, jednak szczególnie w miesiącach zimowych. W związku z tym w zeszły tygodniu odbyły się rozmowy na temat możliwości wybudowania schroniska w Kołobrzegu. Miałoby ono pomieścić sporą liczbę bezpańskich zwierząt, zapewniając im to co niezbędne. Jeżeli wszystko potoczy się zgodnie z planem, to już niedługo możemy się spodziewać powstania takiego miejsca schronienia dla czworonogów i nie tylko.

Plany budowy nowego schroniska

W grudniu 2021 w schronisku przebywało ponad 120 psów, co stanowi bardzo dużą ilość. Ponad 60 z nich zostało przywiezionych z okolicznych gmin, z którymi wcześniej zostały podpisane porozumienia zapewniające taką możliwość. Niestety, nie ma możliwości udzielić pomocy wszystkim zwierzakom, dlatego też pojawił się pomysł budowy nowego schroniska. Nie jest to jednak łatwe zadanie, gdyż projekt jest dość kosztowny. Co prawda można na niego przeznaczyć prawie 4 miliony złotych z Funduszu Inwestycji Lokalnych, jednak kwota ta nie wystarczy na pokrycie wszystkich kosztów. Właśnie dlatego doszło do rozmów, w których wójtowie wyrazili zainteresowanie projektem oraz chęć pomocy.

Kiedy powstanie nowe schronisko

Mimo szczerych chęci wszystkich zainteresowanych celu jakim jest budowa nowego schroniska w Kołobrzegu nie da się osiągnąć od razu. Potrzebne jest dobre rozplanowanie wydatków, a także kosztów poszczególnych etapów budowy. Istotne jest również uzgodnienie projektu z odpowiednimi osobami, zajmującymi się gospodarką przestrzenną regionu. Dopiero po ustaleniu planu zagospodarowania przestrzennego miejsca w którym miałby powstać obiekt oraz po uregulowaniu kilku innych czynności możliwe będzie przystąpienie do budowy. Chociaż więc na rezultaty powziętych decyzji trzeba poczekać, nowo powstałe schronisko z pewnością będzie przydatnym punktem na mapie Kołobrzegu i zapewni tymczasowe schronienie wielu czworonogom.