Turniej dla młodych piłkarzy "Pierwsza Piłka" znowu odbył się w Szczecinku

Turniej dla młodych piłkarzy "Pierwsza Piłka" znowu odbył się w Szczecinku

Na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Szczecinku doszło do kolejnej edycji turnieju „Pierwsza piłka”. Tym razem gospodarzem była ekipa młodzików z Akademii Piłkarskiej w Szczecinku, która rywalizowała ze swoimi rówieśnikami z Gwardii Koszalin, Bałtyku Koszalin i Kotwicy Kołobrzeg.

„Pierwsza piłka” to cykl zawodów, w których biorą udział najmłodsze roczniki przyszłych asów futbolu. Te mini-turnieje są organizowane pod auspicjami Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej i zgromadziły kluby młodzieżowe oraz sekcje dziecięce z kilku klubów seniorskich. W ostatnim wydarzeniu udział wzięli mali piłkarze reprezentujący Akademię Piłkarską w Szczecinku, Gwardię i Bałtyk z Koszalina oraz Kotwicę z Kołobrzegu.

Udział w zawodach brali chłopcy urodzeni w 2015 roku. Mimo iż mają dopiero 8 lat, większość z nich trenuje już od kilku lat, co jest zauważalne podczas ich występów na boisku. Ich umiejętności rosną z turnieju na turniej, co przekłada się na coraz większe emocje zarówno wśród młodych zawodników, jak i ich rodziców.