Zmagania na boisku: Stalowa Wola kontra Kotwica Kołobrzeg

Zmagania na boisku: Stalowa Wola kontra Kotwica Kołobrzeg

W środku tygodnia, podczas wieczornych godzin, drużyna Stal Stalowa Wola zmierzy się na wyjeździe w Kołobrzegu z tamtejszą Kotwicą. To spotkanie to kolejna odsłona ligowych rywalizacji, a miejscowy zespół stanowi przeciwnika dla drużyny zielono-czarnych.

Planowo, pojedynek ten miał miejsce już w minioną sobotę. Jednakże, z powodu powołania do kadry młodzieżowej Cezarego Polaka, zawodnika Kotwicy, decyzja o odłożeniu meczu na późniejszy termin została podjęta przez stronę przeciwną. Kotwica utrzymuje dobrą formę, co potwierdziła wygranym meczem w Łodzi przeciwko rezerwom ŁKS wynikiem 3:2. Drużyna z nadmorskiego miasta nie poniosła porażki od sześciu spotkań, odnotowując trzy zwycięstwa i identyczną liczbę remisów. Początek sezonu ligowego nie był dla Kotwicy szczególnie udany, jednak drużyna szybko podniosła się i przed 13. kolejką gier piastowała drugie miejsce w tabeli.

Do środowego meczu, Kotwica przystąpi w okrojonym składzie. W związku z przekroczeniem limitu żółtych kartek, brak będzie doświadczonych piłkarzy – Jakuba Rzeźniczaka oraz Josipa Soljicia. Mimo to, drużyna z Kołobrzegu jest jednym z najbardziej efektywnych zespołów bieżących rozgrywek. Udało im się zdobyć już 24 bramki, co przekłada się na średnio dwa gole na każde spotkanie. Największym strzelcem w ekipie jest Michał Cywiński, który na swoje konto zapisał sześć goli dla Kotwicy.